Strmienka – Ponúkame výrobu strmienok na mieru vyrobené z ocele. Strmienka sú presného tvaru.
Je ich možno použiť na stavbách pri armovaní oceľových konštrukcii .

Využitie :

Výroba Vencov
Prekladov
Stĺpov
Oporných múrov a pod.
Pre viacej Informácii nás kontaktujte na tel.č  0944 625 401 alebo mailom na majamistrmienka@gmail.com
výroba strmienok Galanta, Sereď, Trnava, Hlohovec, Nitra, Senec, Bratislava, Piešťany, Šaľa, Dunajská streda, Sládkovičovo

História železobetónových konštrukcii

Výroba železobetónových konštrukcii začala zhruba v 40. rokoch minulého storočia. Železobetónové konštrukcie sa vyznačujú vysokou pevnosťou, dlhou životnosťou. Zo začiatku sa železobetónové konštrukcie využívali len vo veľkých stavbách ako mosty, priehrady, výškové budovy, školy, nemocnice a pod.  Postupom času sa železobetónové konštrukcie začali využívať aj v menších stavbách a dnes sa bežne využívajú už na všetky druhy betonáži. Použitím oceľovej konštrukcie do betónu nám vzniká monolitický betón., ktorý je veľmi odolný voči praskaniu. Aby sme dosiahli pevnosť a presné umiestnenie nosných častí oceľovej konštrukcie,  používame oceľové strmienka.

strmienka - výroba strmienok
strmienka

Použitie strmienok

Strmienka sa používajú na ovinutie hlavnej „nosnej“ výstuže. Funkcia strmienok je aby takto ovinuté hlavné výstuže držali svoj tvar a tým plnili funkciu v železobetónových konštrukciách. Dajú vyrobiť rôznych druhov, rozličných veľkostí, tvarov a hrúbky materiálu. Všetko závisí od typu konštrukcie a jej použitia podľa použitia danej konštrukcie.

Výroba armokošov

výroba oceľových konštrukcii – armokošov na mieru podľa potrieb zákazníka alebo podľa projektovej dokumentácie. Armokoše sú presného tvaru s minimálnymi známkami hrdze. Armokoše sa viažu v rôznych veľkostiach a tvarov, v závislosti od použitia.

Oceľové konštrukcie

Oceľové konštrukcie sa používajú pri  betónovaný základov, oporných stĺpov, vencov, prekladov, oporných múrov…  Preto je potrebné dbať na presnosť vyrobených strmienok, ktoré musia byť presného tvaru a veľkosti.  Presná veľkosť a tvar nám zabezpečuje presné vedenie nosnej konštrukcie a tým pádom aj pevnejšie a odolnejšie železobetónové konštrukcie.
Do bežných rodinných domov sa používajú strmienka do základov, vencov, prekladov a stĺpov. Do základov o hrúbke 60cm sa bežne dávajú veľkosti 45×45 cm. Avšak táto veľkosť je pohyblivá a závisí od rozmerov základových pásov. Do vencov, prekladov a oporných stĺpov sa dávajú menšieho tvaru napr. 20×20. Tak ako pri základových pásoch aj tu sa strmienka vyrábajú na mieru podľa potrieb zákazníka.
Strmienka sa snažíme dodať čo v najkratšom čase a najlepšej kvalite. Dobre odvedená práca a spokojnosť zákazníkov je našim cieľom.

kontakt majamisrtrmienka