Elektroinštalácie rodinných domov, objektov je podľa želania zákazníka to jest na mieru. Elektroinštalácia na mieru si vyžaduje vysokú mieru pripravenosti, flexibility a odborný prístup.

Elektroinštalácia

Elektroinštalácia „resp. elektrifikácia“ sa začala zavádzať v 20-30 rokoch minulého storočia. Prvé elektroinštalácie rodinných domov a objektrov boli úplne jednoduché. Jednalo sa len o pár svetiel a zásuviek v celom dome. Zo začiatku sa používali hliníkové drôty ťahané v ochranných elektrických“inštalačných“ trubkách. Neskôr ich nahradili hliníkové káble. Všetky elektrické rozvody boli chránené poistkami. Rokmi, skúsenosťami a neustálou náročnosťou či už odberom elektrickej energie, využívaním internetu a pod sa aj inštalácie  rodinných domov a objektov postupne zlepšovali, zväčšovali. V súčasnej dobe sa ťahajú len medené elektrické rozvody.

elektroinštalácia
elektroinštalácia

Medené elektrické rozvody

Medené elektrické rozvody sú trvácnejšie, sú zaťažiteľnejšie preto spĺňajú všetky kritéria súčasnej modernej doby. Dnes máme už bežne rodinné domy, ktoré nepotrebujú plyn. Vykurovanie, varenie je riešené elektrinou. Preto by sa mal brať ohľad na presnosť, kvalitu spojov a čo je najviac dôležité aj efektívnosť, teda rozmiestnenie a samotné riešenie elektroinštalácie. Každý dom, objekt je iný, teda zakaždým potrebujeme aj iné riešenie elektroinštalácie. Náročnosť rodinných domov, objektov alebo bytových jednotiek je rôzny, záleží od majiteľa každého z nich a pri stále sa zvyšujúcich nárokoch na elektroinštalačné práce sa využívajú čoraz viac prepracovanejšie metódy, preto aj pre tím majami je prioritou nasledovať trend v spoločnosti a ponúknuť zákazníkom čo najlepšie možnosti využitia noviniek v elektrotechnickom priemysle.

Elektroinštalácie

elektroinštalácie - elektrikár
elektroinštalácie

Na uvedenom rodinnom dome boli elektroinštalačné káble vedené do steny. Žiadne káble po zemi, ktoré by prekážali alebo by zdržovali pri stavebných prácach. Vďaka tomu majiteľ „investor“ šetrí pri stavbe čas aj peniaze čo je prioritou pre majamielektro. V uvedených rodinných domoch je vykonaná už nadštandartná elektroinštalácia „elektrifikácia“, časť priestorov je riešená senzormi na svetlá, senzori na nočné svetlá, nechýba ani kvalitný alarm, kamerový systém,  videovrátnik, regulácia teploty pre každú miestnosť zvlášť a a v neposlednom rade, dnes už skoro bežná a moderná vec led osvetlenie. 

majamielektro kontakt